איך נולד קמפיין?

איך נולד קמפיין?

כשמנהלת השיווק של המכללה האקדמית בצפת התקשרה אלי בוקר אחד והתחילה את השיחה בשאלה: אולי לך יהיה רעיון? – ידעתי מייד שזאת הולכת להיות שיחה מעניינת… היא הסבירה לי שהמכללה יוצאת בסקר ענקי של שביעות רצון הסטודנטים מנותני השירות במכללה וחייבים למצוא את הדרך הנכונה לגרום למאות הסטודנטים במכללה לשתף פעולה למרות הלימודים, העיסוקים וחוסר הרצון הכללי של סטודנטים לקחת חלק בנושאים כאלה…
בהחלט לא מטרה פשוטה…
חשבתי עלי בתור סטודנטית, איך כמעט כל היום הייתי ממהרת, עמוסה, עייפה ושקועה בשלי – וידעתי שמילת המפתח חייבת להיות אחת: סקרנות.
היינו חייבים למצוא את הדרך לגרות ויזואלית ותכנית את הסטודנטים בצורה כזו שגם אחרי שיבינו במה מדובר – הם עדיין ירצו לקחת חלק בסקר.
אז מה עשינו?
החלטנו שקודם כל חייבים להכיר לסטודנטים את האנשים שמאחורי הקלעים. את אלו שעושים את העבודה האמיתית והקשה במכללה ולא תמיד נמצאים באור הזרקורים.
העמדנו את כל נותני השירות עם שלט שבו נכתב: חשוב לי לדעת!, כל אחד במקומו הטבעי (בספרייה, במשרד הדיקנט, במזכירות וכדומה). כל אחד עם החיוך שלו והקסם שלו. לשלטים הוספנו כיתוב: בקרוב… . המטרה כמו שככבר ציינו – ליצור גירוי. שכל סטודנט שיעבור במסדרונות המכללה יתחיל להכיר את האנשים אך לא ידע עדיין איך זה קשור אליו… שזה יתחיל לעניין ויחלחל להם לתודעה שמשהו גדול הולך לקרות.

דוגמאות

הצבע הכללי של הפוסטר נבחר על מנת ליצור אחידות בין כל הפוסטרים. צבעי המכללה והקשת השייכת למיתוג הכללי של המכללה, נשארו על מנת להקל על הסטודנטים הממהרים לזהות את המכללה כחלק מהפרויקט.
אחרי כמעט שבועיים שבהם כל פעם הוספנו עוד נותני שירות לשלטים וראינו שסף ההתעניינות מגיע לשיא – הוחלט לפרסם את הסוד הגדול.
קולאגים ענקיים של כל העוסקים במלאכה נתלו בקירות המכללה ובהם הסבר על הסקר שיערך.

התגובות היו כצפוי טובות.
הסטודנטים, שעכשיו כבר הכירו את האנשים בשמותיהם הפרטיים, למדו כבר להגיד בוקר טוב לאותם אנשים כשהם עברו במסדרונות, והרגישו מחוייבות כלפיהם למלא את הסקר ולקחת חלק בפרויקט כה חשוב, שבא במטרה לשפר את מתן השירות במכללה.
שיהיה בהצלחה!